دفاتر قانونی

آغاز:
   ​​​​​​​    لزوم انجام تکالیف قانونی و تنظیم دفاتر چیست؟ صرفا رسیدگی های مالیاتی؟ البته که مهمترین آثار انجام تکالیف قانونی استفاده از قوانین جاری در جهت اخذ قبولی دفاتر و پرداخت منصفانه مالیات عملکرد می باشد. اما این تنها دلیل انجام تکالیف قانونی نیست. قوانین اجرایی در ایران نیز مثل تمام کشورهای پیشرفته به سمت یکپارچگی و تجمیع اطلاعات می رود. نمونه بارز آن سیستم جامع مالیاتی و طرح اریس و تجمیع اطلاعات مودیان مالیاتی در یک سامانه واحد است. به مرور این زنجیره از ارتباطات مودیان تکمیل شده و مالیات بر مبنای مجموع عملکرد هر شخص حقیقی و حقوقی یا جمع هردو! محاسبه و مطالبه می شود. در واقع از ابتدا تا چندی پیش، مالیات بر مبنای تشخیص مطالبه می گردید و هرچه رو به جلو می رویم این تشخیص ممیزی، جای خود را به محاسبه بر مبنای مستندات خود مودی و مستندات طرف های دوم و سایرین داده و به مرور این سیستم جایگزین تشخیص های انسانی می گردد. در واقع، تشخیص ممیزی بخش کوچکی از این فرآیند را آنهم بیشتر به معنی کنترلی انجام خواهد داد و در اینجا است که  لزوم یک سازوکار منظم جهت تنظیم دفاتر قانونی و ثبت گزارشات درست و به موقع رویدادها و آثار آن، ضروری به نظر می رسد چرا که می بایست در تمام جوانب و فعالیت های جاری و آتی، برنامه ریزی درستی صورت داد تا بتوان از حداکثر تسهیلاتی که قانون برای مودیان خوش حساب و دارای شفافیت مالی در نظر گرفته است، استفاده کرد. این مطلب در اینجا صرفا جهت مالیات عملکرد عنوان گردیده است و اشاره ایی به مسائل ارزش افزوده، انواع بیمه ها یا قوانین زیست محیطی و نهادهای خاص مربوط به صنعت شما نشده است. این نگاه در تمام این ابعاد، قابل تعمیم است.
 
گروه آفاق و ارقام واسط بین شما و قوانین است. یک سپر امنیتی مالی جهت اینکه با خیال راحت اسب زین شده تجارت و کسب و کار شما، به تاخت برود.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش